Kérjük támogasd azzal az oldalt, hogy a reklámblokkolókat kikapcsolod. Köszönjük!

burgerferenc ftc kerekpar versenyzo halala oszaguti bringazas

Hatvanhat éves korában elhunyt FTC kerékpár-szakosztályának örökös tagja

Hatvanhat éves korában elhunyt Bürger Ferenc, az FTC kerékpár-szakosztályának örökös tagja, 17-szeres magyar bajnok.

A FTC hétfőn hivatalos honlapján számolt be az egykori kiváló sportoló halálhíréről.

Bürger Ferenc 1954. február 13-án született. Klubunk a KSI-ből szerződtette a klasszis kerékpározót, aki 1973-ban nyerte első felnőtt bajnoki címét zöld-fehérben. Később még 16 felnőtt bajnoki aranyat, és számtalan junior első helyet szerzett a Ferencváros színeiben.

Bürger Ferenc (jobbról a harmadik az álló sorban) az FTC örökös tagja volt Forrás: fradi.hu

Pályán 4000 méteres üldöző-csapatban, míg országúton többek között hosszú távú  bajnokságon, hegyi bajnokságon, páros időfutam csapatversenyben, hármas csapat-időfutamon, valamint 100 km-es csapat-időfutamon nyert aranyat.

Forrás: fradi.hu