Kérjük támogasd azzal az oldalt, hogy a reklámblokkolókat kikapcsolod. Köszönjük!

 A hónap megyéje: Fejér vármegye
  Fejér megyei kerékpártúra ajánló.
Kerüld meg Afrikát a Börzsönyben
  Ilyen nincs és mégis van!
Etyek – Nadap kerékpáros körtúra
  Azaz: Hogyan lehet egy 77 km-es túrát 160 km-es úttal teljesíteni?
prev
next

taplalkozas

Étkezés és folyadék bevitel misztikum nélkül.

A kerékpározást hosszú távú mozgási/sportolási formaként ismerjük, hiszen órákon át tekerhetsz, anélkül, hogy elfáradnál. A hosszú távú fizikai aktivitás azonban egy problémát vet fel: hogyan kell a mozgásban lévő szervezeted megfelelő módon folyadékkal és táplálékkal ellátni kerékpározás során?

Mozgásszakértők és dietetikusuk szerint a két óránál hosszabb biciklizések alkalmával komoly figyelmet kell fordítani arra, hogy a fokozott igénybevétel mellett mire van szüksége a szervezetnek. A hosszú (tehát két óránál hosszabb) bringaút előtt, közben és után is szükség van tápanyagbevitelre.

taplalkozas

A bringázás előtt annyi táplálékot fogyassz, amennyitől még nem válik kényelmetlenné a kerékpározás, mozgás közben pedig épp annyi kalóriára van szükséged, amennyit hasznosítani tudunk. Tekerés előtt könnyű, de szénhidrátban gazdag táplálékot kell fogyasztanod, erre tökéletes lehet például a zabkása. (A pörkölt hidd el nem ilyenkorra való)

Hosszú távú biciklizések során sportitalokkal vagy felvizezett gyümölcslevekkel érdemes hidratálni, amiből elegendő szénhidrátot tud felvenni a szervezet. Úgy számolj, hogy óránként legalább fél liter folyadékot kell inni, különösen meleg időben. Menet közben érdemes energiaszeletet (müzli szeletet), banánt fogyasztani.

Kerékpározás után jól fognak esni a tésztafélék, nehezebb ételek. Nekem személy szerint egy kiadós túra után egy fél liter kóla az ami igen jól esik.

Amúgy a táplálkozásos számolgatós tudományos dolgoktól nem kell megijedned a szervezeted tudni fogja mire van szüksége. Azt egyél amit megkívánsz, amire vágysz.